3. místo v RF ve fotbale

Ve dnech 6.-7.11. 2014 se uskutečnilo RF finále ve fotbale chlapců starých 15 až 18 let. Také naše škola se dostala do finálové šestice, kterou určily předcházející kvalifikace. Již postup na RF byl pro naši školu velkým úspěchem, ale když už jsme se dostali do závěrečného turnaje, chtěli jsme se umístit co nejlépe a tak jsme tajně pomýšleli na stupně vítězů.

Po prvním dni, kdy jsme vyhráli naši skupinu bez ztráty jediného bodu a tím pádem jsme druhý den narazili na lehčího soupeře z druhé skupiny, jsme začali pomýšlet i na stupně nejvyšší a s nimi spojenu cestu na Mistrovství světa škol ve fotbale v Guatemale. Bohužel nás v nevhodný okamžik opustilo štěstí a po semifinálové remíze 0:0 následovaly penalty, kdy rozhodl až jedenáctý pokutový kop a postoupilo do finále Staré Město.  V kabině po prohře bylo hrobové ticho a panovalo veliké zklamání, a tak bylo velmi těžké motivovat se na zápas o třetí místo. Naštěstí se nám podařilo na penalty porazit Pražáky a umístili jsme se na pěkném třetím místě.

Družstvo SPŠ a VOŠ Příbram:

Kopie (3) - IMG_0150

J. Vacík, T. Srp, R. Květ,  D. Klemš, T. Glogar, K. Pazderník, M. Schöbel, D. Skopový, T. Břížďala   
prof. R. Vácha,  M. Krůta,  M. Vašek,  P. Junek, R Kadlec,  L. Matoušek

 

Mgr. Roman Vácha