Akce pořádané školou

Zahraniční pobyty

Jsi potencionálním studentem naší školy a plánuješ svůj výběr studia i dle možností kam vycestovat do zahraničí? Nepatříš mezi ty, jejichž preferencí je vypravit se na vlastní pěst a zatím ani netušíš, kam se vydat? Máš-li chuť s námi navštívit destinace, které nepatří mezi školami běžně nabízené, může být těchto pár tipů inspirací…

S námi můžeš:

Nasát vůni oceánu na boardwalku v Las Vegas východního pobřeží USA v Atlantic City

Zažít pořádný odvaz na hokejovém zápase Rangers v  MSG  na Manhattanu

Piknikovat a chillovat  na  Torontských ostrovech

Nechat se vozit v limuzíně po Times Square v NYC

Pozorovat mývaly při výstupu na Mount Royal v Montrealu

Zajít do Brooklynu na nejlepší pizzu

Zhlédnout kvalitní muzikály na Broadwayi

Zaklepat Donaldovi na dveře Bílého domu ve Washingtonu DC

Zažít plavbu pod Niagarskými vodopády a poznat, jak teskně hučí Niagara

Vyzkoušet vepřo knedlo zelo v české restauraci v Queensu nebo v centru Dublinu

Obdivovat souhru zaměstnanců a robotů v automobilkách Audi v Ingolstadtu a BMW v Dingolfingu

Být fascinován irskou přírodou plnou ledovcových jezer a vodopádů v okolí Wicklow Mountains

Zajet metrem na pláže Coney Islandu v Brooklynu

Vstoupit do Meccy hokeje - hokejové síně slávy v Torontu

Plout po grachtech a navštívit brusírny diamantů v Amsterdamu

Absolvovat exkurzi v pivovaru Guinness v Dublinu

Relaxovat u kouzelných vodopádů Chutes Montmorency u města Québec

Zažít koupání v křišťálově čisté vodě jezera Ontario v Kanadě

Horečně nakupovat na Páté Avenue v NYC nebo Oxford Street v Londýně

Prohloubit vzdělání v národních galeriích ve Washingtonu DC, NYC, Torontu, Ottawě, Londýně či Paříži

Navštívit sídlo Ministerstva obrany USA - budovu Pentagonu ve Virginii

Plnit sny si jde…

…napětí, dobrodružství, pulsující energie, jednoduše cesta, jež potěší…

Teď už tě nic nepřekvapí. Snad jen, přidej se k nám!

Kulturní akce

Žáci školy mohou využít bohatou nabídku kulturních akcí, které jsou pořádány v rámci školy nebo se do nich škola aktivně zapojuje. Za zmínku určitě stojí tradiční Hornický večer známý jako Skok přes kůži. Škola je zapojena do programu Klubu mladého diváka. Pravidelně jsou organizovány komentované prohlídky různých výstav a historických a architektonických skvostů. Žáci mají možnost se zúčastnit tradičních vánočních trhů v Drážďanech a mnoha dalších akcí.

Adaptační kurz

Nástup do nové školy a neznámého prostředí jistě není nic jednoduchého. Proto se snažíme našim studentům zjednodušit start jejich středoškolských studií.
První týden v září tedy jezdíme na adaptační kurz do Hrachova, kde se žáci hlavně seznámí mezi sebou, se svým třídním vyučujícím a ostatními kantory, které budou potkávat příští čtyři roky.

Náplní kurzu jsou více i méně pohybové aktivity, jako například drobné hry, mezitřídní soutěže, chůze na chůdách, chůze po laně přes potok, prolézání lanové pavučiny a další.

adaptacni-02
adaptacni-03

Lyžařský

Pro žáky 1. ročníků organizuje naše škola týdenní dobrovolný lyžařský kurz, který již po řadu let probíhá na Friesových boudách v Krkonoších. Tato lokalita má řadu předností: přiměřený lyžařský terén s vlekem, tradičně dobré sněhové podmínky a cenově přijatelné ubytování a stravování.

Náplní kurzu je – kromě sjezdového a běžeckého výcviku – výuka snowboardingu (běžky a snowboardy škola může zapůjčit). V rámci celodenního výletu na lyžích se za příznivého počasí podaří zdolat i nejvyšší horu České republiky.

DCIM102GOPRO
DCIM102GOPRO

Sportovní

Sportovní kurzy na školách obvykle jsou předzvěstí prázdnin. Průmyslovka má pro svůj sportovní kurz vybráno místo v pootaví ve středisku Univerzity Karlovy v Pořičí u Stelských Hoštic.

Téměř všichni druháci vyrazí na týden do dokonale vybaveného sportovního střediska. Tam si zkusí pod širým nebem sportovní hry, které hrají přes rok v tělocvičně, tedy volejbal, basketbal a kopanou a přibudou k nim na zdokonalení, u některých první praktické seznámení, stolní tenis, tenis a softbal .

Nedalekou skálu využíváme pro výuku základů horolezectví. To je opravdu pro některé první příležitost vyzkoušet lano a sedák pod odborným vedením.

Škola vlastní 16 horských kol a na nich se ti zdatnější do střediska nejen dopraví, ale všichni se na nich postupně seznámí s okolím. Máme také 10 kánoí a tak se využije i Otava. Každý, ať již jako začátečník či pokročilý si na půl dne sedne do lodi a vyzkouší si háčka nebo zadáka při sjíždění řeky.

spo1
spo2

Výběrový

Vrcholem sportovních aktivit na SPŠ a VOŠ Příbram je bezesporu výběrový kurz 3. ročníků v samotném závěru školního roku. Je organizován jako čtyřdenní cyklistický a vodácký. Možný počet účastníků je limitován především počtem školních lodí. Jako nejvýhodnější oblast pro tento kurz se nám jeví pootaví. Skupina již pokročilých vodáků (se základy se seznámili již ve 2. ročníku na sportovním kurzu) sjíždí Otavu v úsecích Rejštejn – Nové Městečko – Rabí – Katovice – Strakonice. Zvláště první úsek je technicky velmi náročný a tak mnozí pocítí na vlastní kůži chladivou „perličkovou“ lázeň. Cyklisti se vždy pohybují na silnicích a cestách v okolí jednotlivých vodáckých etap. I ten zkušený pozná, že až 70 km dlouhé úseky v horském šumavském terénu se neobejdou bez dobré fyzické kondice.

Kurz má nejen sportovní, ale i kulturně poznávací charakter. Prohlídky hradů Velhartce, Kašperk, Rabí, návštěva sklářského a sirkařského muzea v Sušici a malé vodní elektrárny u Rabí jsou toho dokladem.

Večerní posezení obou skupin u ohně se zpěvem a zvukem kytary jenom umocňuje příjemnou atmosféru kurzu.

vyb1
vyb2

Další akce

V rámci školy je pořádáno mnoho dalších akcí, jako je každoroční hokejové utkání, kdy změří síly žáci s učiteli, škola se aktivně zapojuje do rozličných soutěží a aktivit.