Volejbalisté průmky vybojovali republiku.

Dne 22.2. 2017 se v Neratovicích konala kvalifikace na republikové finále ve volejbale a my, žáci Střední průmyslové školy Příbram, jdeme bojovat o postup! Již ráno v autobuse panuje výborná nálada i přes brzké ranní vstávání. Dorazili jsme do Neratovic s tím, že musíme vyhrát. Turnaje se účastnily 3 týmy, vítězové Středočeského, Plzeňského a Jihočeského kraje.               Rozlosování zápasů nám vyšlo výborně, protože jsme měli pauzu na odpočinek a na svačinu. První zápas jsme nastupovali proti plzeňskému gymnáziu ve složení: Hulpach, Suda = smeč, Trojanowicz, Váňa = blok, Láni = nahrávač,  Peterka = univerzál, Kortus = libero. Zápas začíná. Tým plný odhodlání nastupuje proti gymnáziu! Trvalo chvíli než se náš tým v prvním setu sehrál. Plzeňské gymnázium hrálo velmi dobře a my jsme se s tím nedokázali porvat. Naštěstí náš vynikající smečař Ivo Hulpach bezchybně skládá jeden míč za druhým a utíkáme plzeňskému gymnázium o několik bodů, které jsme si udrželi, a v prvním setu vítězíme. Do druhého setu nastupujeme s větším klidem než  do toho prvního. Sestava se nemění, zápas začíná. Servis    a příjem se zvedl o 100% a s klidem vítězíme. Tým se raduje a regeneruje na druhý zápas. Gymnázium Plzeň poráží Gymnázium Český Krumlov 2:1 na sety. V našem týmu panuje skvělá nálada. Postup máme téměř jistý. Začíná náš druhý zápas. Kazíme servis a příjem, prohráváme o 8 bodů, náš hlavní trenér Jan Barák bere time a rozdává pokyny. Naše hra se vůbec nezlepšila, chybujeme, kde se dá, bereme další time. Po timu se zvedl příjem. Šimon Láni perfektním servisem stahuje náskok o několik bodů. Ivo Hulpach opět výborně na smeči několikrát složí a je dorovnáno. Týmu se zvedá nálada, začínáme si fandit, první set je zakončen esem. Vítězíme! Do druhého setu nastupujeme s tím, že je to naše. Téměř bezchybná souhra našeho týmu dokazuje, že jsme nejlepší ze zmíněných družstev. Porážíme Gymnázium Český Krumlov 2:0 na sety, vezeme si domů první místo a postup na republikové finále, které se bude konat 20. -21. 3. 2017 v Karlových Varech. Bude to boj! Držte palce!

Vlastimil Peterka 2.EM

IMG_0018

Petr Sýkora,  Lukáš Váňa, Ivo Hulpach, Vlastimil Peterka, Emil Kuchař,

Lukáš Trojanowicz, Tomáš Kortus, Jan Barák, Šimon Láni, Jiří Suda