LEGO – SEGWAY

Robotický tým naší školy slavil opět úspěch. Příprava a programování robota, který je založen na principu obráceného kyvadla je velmi obtížné, zvláště pro žáky střední školy, ale nakonec se to po mnoha hodinách experimentů v kroužku Robotronika, který je spolufinancován městem Příbram, podařilo.<JŘ>

2037__320x240_img_3320-mensi

Obrázek 1 z 5

 

Dne 27. ledna 2016 se na Technické univerzitě v Liberci uskutečnila soutěž Kyber robot 2016. Od školy vyrazil tým Robotického kroužku brzy ráno, v Liberci jsme byli kolem půl desáté. Následně probíhala registrace a zahájení soutěže. Po zahájení soutěže byla možnost prohlídky univerzity. Prohlídka byla velmi zajímavá, od nano-vláken přes průmyslové roboty až k elektromobilu. Po prohlídce probíhala samotná soutěž. Náš tým předvedl balancujícího robota řízeného pomocí aplikace v tabletu. Při vyhlášení jsme byli velmi překvapeni za krásné třetí místo. Lepší místo bylo nedosažitelné, neboť konkurovat prakticky neomezené stavebnici Bioloid je téměř nemožné. Nicméně ze soutěže si odnášíme odměnu v podobě odborných časopisů, knihy “Od Jantaru k Tranzistoru?”, finanční odměny a spoustu zkušeností a inspirací k dalším projektům.<Petr Schütz>