Lišácký večer a skok přes kůži 2019

Letošní ročník našich tradičních hornických akcí je za námi. Lišácký večer, který je v plné režii naší školy a je poslední generální zkouškou na hlavní skok, se velmi vydařil a všemi aktéry i hosty byl vysoce oceněn. Vzhledem k tomu, že na letošní skok byl přihlášen rekordní počet studentů (43),  organizačně jsme vše zvládli a především skokanky i skokani byli velmi disciplinovaní. Díky tomu mohli absolvovat všechny nutné součásti obou akcí v plném rozsahu. Zvládli nacvičit i hornické písně, které slyšeli vlastně poprvé i poznat řadu hornických zvyků a obyčejů. Součástí obou večerů je zkoušení – průbování v různých dovednostech, které vtipnou formou dotvářejí atmosféru večerů. I tady se prokázala jejich snaha i ochota k týmové spolupráci, výsledkem byla velmi přátelská atmosféra. Vrcholem je pak samotný skok přes kůži, který je skutečně velmi symbolickým aktem, který i pro skokany avizuje jejich blížící se vstup do světa dospělých. Chtěl bych touto cestou poděkovat všem studentům za jejich velmi zodpovědný přístup k nácviku i k průběhu obou akcí. Jejich projev byl vysoce ohodnocen všemi účastníky, včetně starosty Příbrami Mgr. Janem Konvalinkou. Dále bych chtěl poděkovat všem kolegům, kolegyním za pomoc při realizaci této pro naši školu typické a tradiční slavnosti.
Dr. Tomáš Hlaváč, ředitel školy