Sportovní kurz 2017

sport-clipart-5Sportovní kurz patří na naší škole k nejoblíbenějším událostem a naši absolventi na něj vzpomínají ještě dlouhé roky po ukončení studia. Postupně došlo k rozsáhlé obměně sportovních disciplín, abychom novými a netradičními sporty nahradili aktivity, které mohou naši žáci provozovat ve škole. Studenti si vždy jeden půlden vyzkouší: střelbu ze vzduchovky, horolezectví, flagfootball, discgolf, zdravotní tělesnou výchovu, softball, tenis, cyklistiku a vodáctví.

Dále studenti při svém osobním volnu hojně využívali všech sportovišť, na kterých hráli: badminton, beachvolejbal, volejbal, petanque, fotbal, florbal, stolní tenis a mnoho dalších. Tak název sportovní kurz není pouze komisním názvem.

Vše nám vyvrcholilo třídní štafetou v běžkatlonu, která spočívala v běhu na běžkách a střelbě ze vzduchovky. Štafety se zúčastnili i vedoucí. Profesoři ve složení V. Karel, J. Zikmund, R. Vácha a F .Troch skončili jak jinak než prvním místě mezi chlapci a naše děvčata ve složení B. Štětinová, E. Kuchařová, J. Hipčová a E. Turská byla rovněž první mezi dívkami.

Škoda, že vše krásné brzy končí a nezbývá nám než se těšit na další sportovní kurz.

Mgr. Roman Vácha – vedoucí kurzu