Středoškolský pohár ve fotbale

Dne 19. 5. 2010 se uskutečnilo "Velké finále" středoškolského poháru ve fotbale. Tohoto finále se zúčastnili i žáci SPŠ a VOŠ Příbram. Družstvo bylo složené nejen z hráčů 1. FK Příbram, ale i z fotbalistů hrajících nižší soutěže. Nakonec toto družstvo „Velké finále“ vyhrálo a odvezlo si spoustu hodnotných cen. Zároveň pro ně i tu nejhodnotnější cenu - zájezd na pohárové utkání BAYERNU MNICHOV.

Jak tato cesta, zakončená prvním místem, probíhala? Soutěže se zúčastnilo na 68 středních škol, rozdělených do 12 skupin. Průmyslováci vyhráli příbramskou skupinu, kde se utkali ve finále s téměř kompletním družstvem dorostenců 1. FK Příbram, které reprezentovalo ISŠ Příbram. Po tomto úspěšném utkání postoupili do „Velkého finále“. Zde vyhráli základní skupinu a v semifinále narazili na OA, VOŠE Mladá Boleslav. Tady bylo vidět, jak morálně silné družstvo průmyslováků je a jak moc chtějí vyhrát, i když dvakrát prohrávali. Přesto se jim na konec podařilo vyhrát 3 : 2. Ve finále porazili ještě SZŠ Čáslav 2 : 0 a mohlo se slavit.

Opět se prokázalo, že se dá studovat i výborně reprezentovat. Chlapci navázali na dlouholetou úspěšnou tradici průmyslováků ve sportovních soutěžích. Po účasti ve vrcholových soutěžích ve volejbale, futsale jsme se dočkali zaslouženého výsledku i ve fotbale. Poděkování za tento výsledek patří hlavně trenérům, kteří ve svých oddílech trvale a systematicky připravují mladé hráče pro výkonnostní a vrcholový sport. Vzhledem k tomu, že se jedná o mladé a perspektivní družstvo, doufáme, že i v příštím roce bude něm ještě slyšet.

Zleva nahoře: D. Grunt, L. Kozel, J. Mára, M. Píchal, M. Štochl, M. Nádherný, L. Fous, J. Kostka
Zleva dole: O. Šípek, M. Kačírek, P. Ngoc Son, O. Fejtl, J. Mareš, J. Viták, M. Matějka, R. Vácha