Jubilejní sportovní kurz průmyslováků
Už 20 let jezdí druháci koncem května sportovat do přírody


Malebné Pootaví se Šumavou v zádech, to je prostředí výcvikového střediska Univerzity Karlovy v Poříčí u Střelských Hoštic.

Ten letošní se jim opravdu vydařil. Přálo jim počasí a sportovní náplň se s nudou nepotkala. Spolu se 73 chlapci tam prožila týden i jedenáctka děvčat. Ty byly nejen ozdobou, ale na hřištích byly i vydatně slyšet.

Hlavní náplň, jak již z názvu vyplývá, byla sportovní. Letos jsme zvolili, vedle populárních sportů, které študáci hrají ve škole (fotbal, florbal) i sporty pro školní tělesnou výchovu netradiční jako vodáctví, tenis, cyklistika, horolezectví, softbal a americký fotbal.

Družstva čítající 8 až 15 studentů rotovala v půldenních cyklech od sportu ke sportu podle stanoveného harmonogramu.

Škola disponuje pro uvedené sporty dobrým vybavením. Od kol přes lodě, tenisové rakety až k horolezeckému, softbalovému a florbalovému vybavení.

Vedle vybavení má škola i výhodu v profesorském sboru, který je schopen kurz odborně zabezpečit. A tak studenti poznali své profesory i v nových rolích, třeba Josefa Novotného jako zdatného instruktora softbalu, Karla Hostičku a Josefa Berku stíhali na kole, tenisové údery předváděl a opravoval Hynek Hochmut, na kánoích je bezpečně vedl vodou Otavy ředitel Tomáš Hlaváč spolu se Zdeňkem Koldou nebo Jardou Kačenou, fotbalu šéfoval i s nimi hrál Jiří Zikmund, tělocvikář Roman Vácha dirigoval házenou a florbal, další tělocvikář Vladimír Karel zasvěcoval spolu s Františkem Zikmundem študáky do tajů horolezectví a s americkým fotbalem je seznamoval Filip Troch – náš absolvent. Ve volném čase se třídy utkaly ve florbale a softbale. Hrál se i volejbal, basketbal, badminton a stolní tenis. V sobotu ráno se nejdříve vydalo 12 cyklistů s pěti instruktory a po nich 2 autobusy druháků na zpáteční cestu do Příbrami. Kurz skončil. Hřiště osiřela, středisko zesmutnělo. A co studenti druháci, kteří spolu prožili týden se zajímavou náplní? Zeptejte se jich samotných.

Jana LukešováVideo 1
Video 2
Video 3