Ze sportovního života průmyslovky

Vy absolventi průmyslovky, vy víte. Následující řádky jsou pro ty ostatní, i když i Vy se snad nebudete nudit.

Předpokladem každé dobré sportovní reprezentace,korunované úspěchy je:

Prvenství v okresních kolech opravňuje školu k postupu do regionu a vítězstvím se nominují na republiková finále, pořádaná AŠSK (Asociace školních sportovních klubů).

A jak si průmyslovka vedla v posledních 10ti letech?

1998

Volejbal je tradičně silný sport průmyslovky. Družstvo chlapců vítězí v republikovém finále v TRUTNOVĚ a cestuje na Světové hry do Athén.


Házenkářské družstvo se probojovalo na republiku do Plzně a skončilo na 6. místě.

2000

Průmyslovka organizovala spolu s 1. ZŠ a Gymnáziem Pod Sv. Horou republikové finále ve volejbale chlapců a dívek. Pořadatelsky dopadlo finále skvěle, ale umístění našich - 3. místo bylo, tak trochu pořadatelskou daní. Vyhrála tenkrát Olomouc a jela na Světové hry do Portugalska.

2001

Vítězíme s chlapeckým volejbalovým družstvem na republice v Třeboni.Světové hry se toho roku nekonaly, ale cesta do Třeboně i zpět byla nezapomenutelná.

2002

A znovu volejbal. Vítězství v Uherském Hradišti na republikovém finále a máme nárok representovat Českou republiku na Světových hrách v Portoriku (liknavostí AŠSK se nestihlo přihlášení). Škoda!

Šplh - 4. místo ( Frýdek-Místek).

2004

Vítězství v republikovém finále ve futsale.Touto soutěží od základních kol prošlo cca 320 škol z celé České republiky. V týmu hrál i F. Rajtoral, který v současné době hraje za Baník Ostrava.

2005

Šplh -7. místo (Frýdek–Místek).

2006

Futsal - 3. místo (Brno). Od základních kol prošlo soutěží přes 350 škol (v sestavě nastupuje Mišun, jeden z fotbalových talentů).

Šplh - 2. místo (Jihlava).

Atletika - 15. místo (Břeclav).

2007

Šplh-1.místo/Frýdek-Místek/-naše tradiční disciplina se konečně usadila na republikový trůn. Zajistili to V. Kotlan, V. Hanus, V. Hanus a L. Kukačka.


2008

Šplh - 2. místo (Olomouc). Sestava: V. Hanus, V. Hanus, J. Kotrhonz a Z. Pos.


Volejbal - 5. místo (Šumperk).

Silový víceboj - 6. místo (Holešov).

Sestava: V. Hanus, V. Hanus, J. Kotrhonz, Z. Pos.