Hokej 2011

Tradiční utkání v hokeji mezi žáky a učiteli na příbramské průmyslovce

Ke konci prvního pololetí již několik desetiletí patří i tradiční utkání v hokeji mezi žáky a učiteli. Tentokráte zápas proběhl 3. února ve velké hale příbramského zimního stadionu. Za bouřlivého fandění skalních fanoušků proti sobě nastoupila již zmíněná družstva ve svých nejsilnějších sestavách. Již pohled na soupisku týmu žáků dával tušit, že zápas bude nabit velkou hráčskou kvalitou. Jména Hlinka, Šmerhovský, Sirotek, Kočí, Chvátal a další lze najít na soupiskách hokejových týmů Příbrami a Písku. Další hráči žákovského týmu neponechali přípravu náhodě a řadu měsíců před tímto utkáním pilně trénovali. Proti nim nastoupila zkušenost a odhodlanost deseti učitelů poprat se o dobrý výsledek. Již od začátku první třetiny bylo jasné, kdo je na ledě pánem. Přesné přihrávky i bezchybné bruslení žákovských formací tvrdě zaměstnávalo obranu učitelů.

První gól vstřelil v 11. minutě krásnou bekhendovou střelou Michal Sirotek, na tuto situaci učitelské družstvo reagovalo rychlým protiútokem a po kombinaci profesorů Slámy a Karla došlo k vyrovnání. Druhá třetina přinesla vyrovnaný souboj, který byl okořeněn dvěmi trestnými nájezdy proti žákům, ale ani jeden nebyl úspěšně proměněn. A tak do třetí třetiny se šlo s vyrovnaným výsledkem. Konečná třetina utkání začala nechytatelnou střelou zápěstím Jardy Šmerhovského na 2 : 1 a několika neúspěšně zakončenými pokusy učitelů. Pomyslný hřebíček do rakve přidal v 53. minutě po ukázkovém úniku Petr Hlinka krásnou technickou střelou do růžku branky. Závěr utkání byl ve znamení marného vzepětí snah učitelů o korekci, ale na výsledku se již nic nezměnilo. Samotné utkání bylo zakončeno samostatnými nájezdy, ale i v této disciplině měli tento rok studenti navrch. Právem si tedy po 16letém období odnášejí učitelský skalp.