Fotbalisti průmyslovky i v kraji bez konkurence

Fotbalisti průmyslovky i v kraji bez konkurence

Na krajské kolo středoškolských her ve fotbale se do Rakovníka sjelo 6 družstev.Všechna přijela vyhrát, vždyť mají ve svém středu opory okresních dorosteneckých družstev. Průmyslováci přijeli v nových dresech s červeno-černými pruhy. Pořadatelé z DDM Rakovník měli připraveno rozlosování do skupin. Skupina A: SPŠ a VOŠ Příbram, SOŠ a SOU Kladno a SPŠ Rakovník. Skupina B: SOU M.Boleslav, Gymnázium Benešov a Gymnázium Kutná Hora.

Ve skupinách se hrálo systémem každý s každým 2 x 20 min. Ajak to dopadlo po utkáních ve skupinách ?

POŘADÍ A: POŘADÍ B:
1. SPŠ a VOŠ Příbram 1. SOU M.Boleslav
2. SOŠ a SOU Kladno 2. Gy Benešov
3. SPŠ Rakovník 3. Gy K. Hora

V semifinále porazila průmyslovka Příbram Gy Benešov 4 : 0 a v dramatickém utkání mezi Kladnem a M. Boleslaví se nakonec radovalo Kladno 2 : 1. O postupujících do kvalifikace bylo vlastně rozhodnuto,protože do kvalifikace postupují 2 družstva. Kraj bude representovat SPŠ Příbram a SOŠ a SOU Kladno, a to 22. 10. Příbram jede do Jičína a Kladno do Strakonic.

V závěrečných bojích o 3. a 1. místo se kopaly jen penalty. Třetí místo obsadila M.Boleslav/ na penalty 5 : 4/,čtvrté zbylo na Gymnázium Benešov. Ve finále mezi SPŠ Příbram a SOŠ a SOU Kladno (na penalty 2:0) zvítězila tedy Příbram nad Kladnem. Celkové pořadí: 1. SPŠ a VOŠ Příbram, 2. SOŠ a SOU Kladno, 3. SOU M. Boleslav, 4.Gymnázium Benešov, 5. Gymnázium Kutná Hora a 6. SPŠ Rakovník Co říci na adresu vítěze. Potvrzuje se, že vítězí kolektivní pojetí a herní disciplina. Zkušenost třeťáků a čtvrťáků se doplňovala s chutí a elánem prváků a druháků a společná radost ze hry je dovedla k vítězství. Spoluhráči čtvrťáka Honzy Zykána – by jistě souhlasili s vyzdvižením jeho výkonu v roli brankáře.

Jmenování zaslouží všichni:
L. Sklenář, M. Haas,M. Láska, J. Hebeda,T. Šorna,J. Voříšek, M. Wágner,J. Mareš,J. Peták, R. Lebeda, Z. Buch, J. Mára, O. Fejtl, A. Dvorský a J. Zykán. Svůj podíl na úspěchu má i R.Vácha, prof.TV, který tam s nimi byl.

Co říci závěrem? Průmyslováci mají dobře našlápnuto,vždyť republikový vítěz jede naší republiku representovat na Světové hry do Turecka. Na kvalifikaci by mělo jet tedy družstvo v nejsilnější sestavě. To by ovšem znamenalo,aby trenéři umožnili účast všem vybraným fotbalistům. Nepředbíhejme a držme jim palce.

Jana Lukešová/JL/