Sportovní kurzy

Adaptační kurz

Nástup do nové školy a neznámého prostředí jistě není nic jednoduchého. Proto se snažíme našim studentům zjednodušit start jejich středoškolských studií.
První týden v září tedy jezdíme na adaptační kurz do Hrachova, kde se žáci hlavně seznámí mezi sebou, se svým třídním vyučujícím a ostatními kantory, které budou potkávat příští čtyři roky.
 
Náplní kurzu jsou více i méně pohybové aktivity, jako například drobné hry, mezitřídní soutěže, chůze na chůdách, chůze po laně přes potok, prolézání lanové pavučiny a další.

DCIM102GOPRODCIM102GOPRO

Lyžařský

Pro žáky 1. ročníků organizuje naše škola týdenní dobrovolný lyžařský kurz, který již po řadu let probíhá na Friesových boudách v Krkonoších. Tato lokalita má řadu předností: přiměřený lyžařský terén s vlekem, tradičně dobré sněhové podmínky a cenově přijatelné ubytování a stravování.

Náplní kurzu je – kromě sjezdového a běžeckého výcviku – výuka snowboardingu (běžky a snowboardy škola může zapůjčit). V rámci celodenního výletu na lyžích se za příznivého počasí podaří zdolat i nejvyšší horu České republiky.

DCIM102GOPRODCIM102GOPRO

Sportovní

Sportovní kurzy na školách obvykle jsou předzvěstí prázdnin. Průmyslovka má pro svůj sportovní kurz vybráno místo v pootaví ve středisku Univerzity Karlovy v Pořičí u Stelských Hoštic.

Téměř všichni druháci vyrazí na týden do dokonale vybaveného sportovního střediska. Tam si zkusí pod širým nebem sportovní hry, které hrají přes rok v tělocvičně, tedy volejbal, basketbal a kopanou a přibudou k nim na zdokonalení, u některých první praktické seznámení, stolní tenis, tenis a softbal .

Nedalekou skálu využíváme pro výuku základů horolezectví. To je opravdu pro některé první příležitost vyzkoušet lano a sedák pod odborným vedením.

Škola vlastní 16 horských kol a na nich se ti zdatnější do střediska nejen dopraví, ale všichni se na nich postupně seznámí s okolím. Máme také 10 kánoí a tak se využije i Otava. Každý, ať již jako začátečník či pokročilý si na půl dne sedne do lodi a vyzkouší si háčka nebo zadáka při sjíždění řeky.

spo1 spo2

Výběrový

Vrcholem  sportovních aktivit na SPŠ a VOŠ Příbram je bezesporu výběrový kurz 3. ročníků v samotném závěru školního roku. Je organizován jako čtyřdenní cyklistický a vodácký. Možný počet účastníků je limitován především počtem školních lodí. Jako nejvýhodnější oblast pro tento kurz se nám jeví pootaví. Skupina již pokročilých vodáků (se základy se seznámili již ve 2. ročníku na sportovním kurzu) sjíždí Otavu v úsecích Rejštejn – Nové Městečko – Rabí – Katovice – Strakonice. Zvláště první úsek je technicky velmi náročný a tak mnozí pocítí na vlastní kůži chladivou „perličkovou“ lázeň. Cyklisti se vždy pohybují na silnicích a cestách v okolí jednotlivých vodáckých etap. I ten zkušený pozná, že až 70 km dlouhé úseky v horském šumavském terénu se neobejdou bez dobré fyzické kondice.

Kurz má nejen sportovní, ale i kulturně poznávací charakter. Prohlídky hradů Velhartce, Kašperk, Rabí, návštěva sklářského a sirkařského muzea v Sušici a malé vodní elektrárny u Rabí jsou toho dokladem.

Večerní posezení obou skupin u ohně se zpěvem a zvukem kytary jenom umocňuje příjemnou atmosféru kurzu.

vyb1

vyb2

12,919x celkem (od 6.12.2013), 1x dnes