Exkurze na Strojírenský veletrh Brno 2018

Dne 4. 10. 2018 žáci oboru Strojírenství třídy 4.SP navštívili Mezinárodní strojírenský veletrh Brno. Tentokrát jsme jeli do Brna a zpět vlakem.

Letošní veletrh byl zaměřen na automatizaci a robotizaci ve strojírenství. V pavilonu A byla rozsáhlá expozice ke stému výročí založení ČSR. Byl zde představen průřez výrobních programů našich strojírenských podniků a předních konstruktérů od dvacátých až do devadesátých let dvacátého století. Žáci si mohli prohlédnout činnost 3D tiskáren a CNC obráběcích strojů pro které vytváří programy u nás na škole.

V dalších pavilonech byla předvedena strojírenská klasika, jako je třískové obrábění, dělení materiálu laserem a vodním paprskem, tváření kovů, povrchová úprava výrobků, vodní stroje a další zařízení používaná v průmyslu. Domů jsme se vrátili ve večerních hodinách.

Zapsal Ing. Benda

DSCN2802 DSCN2804 DSCN2805 DSCN2815

 

 

 

 

65x celkem (od 6.12.2013), 1x dnes


Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Spam protection by WP Captcha-Free