Volejbalisté na republice čtvrtí.

Bramborové medaile z Karlových Varů aneb Jak to s tím volejbalem na republice dopadlo?

Dne 20. – 21.3. 2017 se konalo mistrovství České republiky středních škol ve volejbale v Karlových Varech. Měli jsme velké předpoklady na medailové umístění. Byli jsme rozděleni do dvou skupin po třech, takže jsme první den hráli 2 zápasy. Všichni jsme byli po víkendu plní sil a odhodlání. První zápas jsme ve skupině dostali Liberec. Se sestavou Hulpach, Barák – Smeč, Peterka – Univerzál, Trojanowicz, Váňa- Blok, Láni- Nahrávač. Důležitý hráč Jirka Suda měl hned první den zdravotní distanc. Liberec se nám hned na začátku utrhl, a než jsme se vzpamatovali, tak byl prohraný první set. Do druhého setu jsme nastoupili a hráli jsme mnohem lepší hru. Tím jsme dokázali otočit zápas a porazit tak velmi silného soupeře. Druhý zápas byl proti slabšímu Sokolovu, který proběhl velmi hladce pro nás, a tak jdeme do semifinále z prvního místa. Možná to bylo tím, že jsme zlepšili servis a nechybovali jsme. Večer jsme měli volný a bylo na nás, co budeme dělat. Nejdřív jsme se byli podívat ve městě na kolonádu a různé památky Karlových Varů, potom jsme zamířili do nejbližšího baru sledovat zápas Extraligové Příbrami, která hrála s Českými Budějovicemi.
Druhý den jsme vstali brzo a vyrazili jsme městskou dopravou do karlovarské arény. První zápas byl proti Beskydům (Frýdek-Místek), do kterého jsme nastoupili v plné sestavě. Semifinále o první místo začalo. Hráli jsme úplně jiný volejbal, než byl v našich silách. Kazili jsme servis, neskládali jsme míče a nemohli jsme se dostat přes soupeřův silný blok. Přes všechny naše snahy jsme Beskydy neporazili, prohráli jsme zbytečnými chybami 0:2. Za necelou hodinu nás čekal opět zápas s Libercem. Ten měl mnohem silnější sestavu než předešlý den, neboť jim dorazil kapitán reprezentace a skvělý nahrávač Piskáček. Celý den jsme nehráli to, co předchozí, zbytečně jsme chybovali, a proto jsme zápas prohráli 0:2. Naše umístění? Z Karlových Varů jsme si domů odvezli nepopulární a pro nás i hrozné bramborové medaile, tedy čtvrté místo. Celý turnaj byl dobře připravený a byl to pěkný volejbal, jen je škoda, že jsme nepředvedli to, co umíme.

Vlastimil Peterka 2.EM

K_IMG_0329Zleva:  Roman Vácha, Jiří Suda, Šimon Láni, Ivo Hulpach, Vlastimil Peterka, Emil Kuchař,  Tomáš Kortus, Jan Barák, Lukáš Váňa, Petr Sýkora, Lukáš Trojanowicz, Vladimír Karel

 

1,380x celkem (od 6.12.2013), 1x dnes

Komentáře jsou zakázány.