Vykopali jsme finále

kluk soccer   Dne 18. a 19. října naše fotbalisty čekal velice náročný program. V úterý v půl sedmé odjížděli do Poděbrad na krajské kolo fotbalového turnaje. První zápas jsme vyhráli 3:1 nad SPŠ  z Mladé Boleslavi. Ve druhém zápase nás trápilo zakončení a nakonec jsme uhráli remízu 2:2 nad SOU a SOŠ Kolín. Díky tomu, že Kolín první zápas vyhrál, měli jsme stejný počet bodů a šli jsme do posledního zápasu s Hotelovou školou Poděbrady s tím, že musíme dát co nejvíce gólů a podařilo se. Vyhráli jsme 11:0. V posledním zápase Mladá Boleslav vedla už v poločase nad Kolínem 4:0 a my jsme mohli odjíždět s pohárem a postupem do kvalifikace o RF.

Druhý den byl náročnější, odjížděli jsme v šest ráno do Třeboně, kde nás čekaly dva zápasy se Strakonickým gymnáziem a Dopravní školou z Plzně. První zápas jsme s převahou vyhráli 5:0. Ve druhém zápase nás čekal nejtěžší poločas za dva dny. V prvních pěti minutách nás soupeř tlačil a po standardní situaci vstřelil gól, a tak jsme prohrávali 1:0. Do poločasu se s výsledkem bohužel nepodařilo udělat nic, i když šancí bylo dost. Ve druhé části zápasu se na nás usmálo štěstí a dokázali jsme včas vstřelit 3 branky a soupeř se sesypal. V poslední šanci utkání z přímého kopu jsme pouze upravili skóre na 4:1 a mohli jsme se radovat z postupu na republikové finále do Jihlavy.