Úmrtí významných osobností

V dnešních dnech jsme dostali oznámení o odchodu dvou významných osobností naší školy.
Prof. Roman Makarius byl jedním z nevýznamnějších absolventů příbramské průmyslovky. Celý život zasvětil práci v hornictví a měl velmi vřelý vztah k naší alma mater. Společně jsme udrželi výuku hornicko-geologických oborů do dnešních dnů. Bylo velmi poučné i osvěžující s ním diskutovat nad problematikou hornictví i hudební tématikou, která byla jeho druhou celoživotní vášní.
Ing. Stanislav Melichar – dlouholetý učitel odborných předmětů, zvláště pak předmětu důlní měřičctví. Jeho teoretické, ale především praktické zkušenosti a lidské kvality, byly tím, co na něm generace našich studentů velmi oceňovaly. Po odchodu z Příbrami se přesunul do vinařské oblasti u Novomlýnských nádrží a byl častým hostem absolventských srazů.
Upřímnou soustrast rodinám a čest jejich památce.

Dr. Tomáš Hlaváč, ředitel školy

2,648x celkem (od 6.12.2013), 1x dnes

Komentáře

Úmrtí významných osobností — Komentáře: 2

  1. Ing. Stanislav Melichar, který nás oba učil koncem šedesátých let důlní měřictví byl vždy solidní a slušný profesor a máme na něj dobré vzpomínky. Takových slušných lidí je vždy velká škoda.

  2. Díky panu profesorovi Melicharovi jsem neměl větší problémy s matematikou na VŠ. Rád na něj vzpomínám. Sdílím předcházející názor Evy a Dana Kunešových.